ramazan bayramı 2021

ramazan bayramı 2021

Lazer, yan etkileri olmayan akne için iyi bir tedavi gibi görünmektedir. Lazerler ve ışık bazlı sistemler, son on yılda akne vulgaris dahil olmak üzere çok çeşitli cilt bozukluklarının tedavisinde en yaygın yöntemlerden biri haline geldi.

 

ramazan bayramı 2021

Birçok hasta akne tedavisi için mevcut olan çeşitli oral ve topikal tedavilere yeterince yanıt vermez veya yan etkiler geliştirmez. Bu nedenle, daha hızlı, daha güvenli ve yan etkisiz yeni bir tedavi için akneden muzdarip hastaların artan talebi.

Tel Aviv Msq, Caesarea, İsrail’den Dermatoloji ve Lazerler Kliniği, akne vulgaris tedavilerinin silahlanmasında ışık tedavisinin rolünü ele almak, fotobiyoloji yönlerini ve biyomedikal optikleri tartışmak ve mevcut lazer teknolojilerini gözden geçirmek için bu durumu inceledi. / klinik deneyim ve sonuçları gözden geçirmek ve rapor ettikleri gibi klinik kılavuzları ve tedavi hususlarını özetlemek için ışık bazlı cihazlar.

Bir dizi klinik denemeden sonra sonuçlar, hastaların yüzde 85’inin, iki haftada bir yapılan dört tedaviden sonra lezyonlarının en az yüzde 50’sinde önemli bir niceliksel azalma gösterdiğini göstermektedir. Vakaların yaklaşık yüzde 20’si akne eradikasyonunun yüzde 90’a ulaşabileceğini göstermektedir. Son tedaviden üç ay sonra, klirens yaklaşık yüzde 70 ila yüzde 80’dir. Bu arada, yanıt vermeyenlerin oranı yüzde 15 ila yüzde 20.

Araştırmacılara göre lazer ve ışık temelli tedaviler, hafif ila orta dereceli enflamatuar akne vulgarisin tedavisi için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Ağızdan alınan antibiyotiklerin etkileri ile karşılaştırıldıktan sonra sivilcenin ışık tedavisi ile iyileştirilmesi daha hızlı çözülme ve daha az yan etki sunarak hasta memnuniyetini sağlar. zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir

Bir cevap yazın